odložene texty

Vložte svoj text

myslim že vacsina z nas a dovolim s tvrdiť ak ste klikli na uto stranku tak to citite urcite aj vy a velmi intenzivne že svet sa meni v nieco lepšie a krajšie. Pravdaže žiadna velka zmena sa nezaobide bez rámusu :) vidime to vsade okolo nás ale počujeme to aj vo svojom vnutry. Myšlienkou tohto projektu je pomahat pri tejto pozitivnej zmene smerom k lepsiemu a sucitnejšiemu a uvedomelejšiemu svetu a inšpirovať ďalej.

Nasim cielom nie je kopat priepasti medzi "uvedomelimi" a "neuvedomelimi" ale stavať mosty aby sa ludia vnimali a chapali pretože iba vtedy je naozaj možna zmena a iba to je naozajstny priestor pre porozumenie.

ludia su casto krat zlostny iba pre to že je v ich vnutry nieco nenaplnene a tu praznotu naplnila iba nespokojnost ktora si na pomoc prizvala zlost.

to iste plati pre veganov a tymi co jedia maso nechcem vytvarat nekonecne boje a nikoho kričať on je ten zly chcem byt prikladom a chceme prinasat realne riesenia a odpovede preco robiť veci tak ako ich robime ...


Je nam jasne že nedokažeme zachranit hned v tento moment všetky hospodarske a tyrane zvierata tym že vytvorime jeden azyl ale riesenim toho je takyto azyl vytvoriť v každej jednej mysli človeka a zmenit tak pohlad na zvierata ako žive citiace tvori

je mi jasne že tym že budeme zbierat a zachranovat zvierata z velkochovov ich vsetky nezachranime ucelom je zmenit myslenie ludi a začať sa na zvierata pozerat ako na žive citiace tvori a to vseobecne a nie len na tie ktore sme nazvali domace ale aj tie ktore sme nazvali hospodarske. Tym že žijeme v mestach a nakupujeme v supermaketoch tak nas to urobilo ako keby otupelejsimi nevidime za kusom mesa utrpenie ale iba kus niecoho co skonzumujeme. Počas svojho posobenia na santuari farme som videl množstvo vnutornych premien kedy aj male deti ked naživo uvideli kravu tak pochopili ake nadherny tvor to je a už viac sami od seba nechceli jest maso. Hlavnym problemom je že nikto ludom poriadne nevysvetluje že už nežijeme v hladomore potravy mame dostatok a to velmi pestreej na vsetky živiny a v ovela lepsej rastlinej forme ako v živočisnej. oddelili sme od zvierat a takou zvlastnou kultivaciou myslenia sme ako vy zablokovali cit pre zvierata a zacali ich rozdelovat medzi tie ktore možeme držat cely ich kratky zivot v zlych podmienkach a nakoniec ich zabit ako keby sme zabudli že aj oni su citiace tvori a cim viac je na svete produkovane toto utrpenia tak sa to cele zrkadli aj do energie celej planety an ktorej žijeme.