Ako to všetko začalo


Srdcu milé miesto a jeho príbeh v čase. Čo tomu všetko predchádzalo a čo to všetko formovalo.

2016

Billy Hollywood 2015 / foto: Braňo Šimončík
Billy Hollywood 2015 / foto: Braňo Šimončík

Rok 2016 bol rok po tom čo som definitívne opustil po 12 rokoch svoju predošlú prácu hudobného producenta a Dja a naplno sa začal venovať meditáciám a cvičeniam Chi-Kung. V tej dobe som začal aj vyučovať a začal som sa aj vďaka tomu viacej stretávať s ľudmi ktorých zaujímali témy ako meditácia, príroda a podobne.

Často krát mi ľudia hovorili že najhoršie na tom keď zmenili svoj život od základu, tak zrazu nebolo nikoho s kým by sa porozprávali a zrazu neboli okolo nich ľudia s ktorými by sa mohli stretávať a rozprávať sa na spoločné témy a často krát z toho upadali do smútku ba až depresívnych stavov.

Sám som to veľmi dobre poznal, pretože tiež som svoj život zmenil úplne od podlahy. Vtedy mi prišla prvotne myšlienka spraviť miesto v prírode, kde by sa ľudia stretávali, mohli cvičiť, meditovať, nachádzali nových ľudí s podobným pohľadom na svet, ale hlavne nachádzali sami seba. Miesto, ktoré by bolo akýmsi útočiskom nielen pre ľudí ale aj pre zvieratá.

2017

V tej dobe som veľmi často o tejto myšlienka začal hovoriť a na základe toho sa zrazu zjavil investor, ktorý chcel do tohto projektu investovať 1000 000 eur. Vtedy sa mi to zdalo skvelé, pretože to presiahlo všetky moje predstavy. Prišlo mi to ako osud a tak som začal cestovať po slovensku a hľadať pozemok. Našiel sa krásny pozemok s dvoma obrovskými lúkami a veľkou časťou lesa o rozlohe 225 000m2.

Začalo sa pracovať na plane s architektkou a už sa aj zameral pozemok, ale dáko mi stále niečo nehralo a stále viac veci sa mi na tom prestavalo páčiť a vnútorne som z toho dostaval väčší a väčší odpor, pretože sa zrazu začali plánovať veci s ktorými som nesúhlasil a v ten moment som si uvedomil, že tu nikdy nebudem mať nad tým plnú kontrolu a z krásnej čistej vízie sa môže veľmi rýchlo stať len bohapustý biznis pre niekoho ďalšieho a celá čistota a pôvodná vízia sa z toho úplne vytratia. Tesne pred finálnou kúpou pozemku z toho úplne vycúval. Odstupom času sa to ukázalo ako ten najlepší krok, pretože časom vyplávali na povrch určité skutočnosti ohľadne investora, ktoré by vôbec neboli v poriadku ani pre môj projekt a ani pre mňa.

Na základe toho prišlo uvedomenie, že investor už nikdy a radšej to urobím postupne, kľudne, pomaly a v menšom, pretože prioritou pre mňa je zachovať čistotu toho miesta a veril som že ak je to myslene v čistote, tak tomu aj cely vesmír dopomôže. Znechutený predošlými udalosťami som to nechal ako sa hovorí na nejaký čas plávať.

Teda aspoň ja som si myslel, že som to nechal plávať, ale práve ten vesmír to nenechal. Až dnes, keď sa obzriem spať, tak všetko v mojom živote začalo smerovať a ukazovať mi a učiť ma, až do tohoto bodu dnes, aby som si uvedomil kopec vecí ktoré neskôr použijem pri tvorbe Srdcu milého miesta. Nieslo ma to k tomu cieľu a ani som si to neuvedomoval.

2018

 Počas roku 2018 som si skúsil aké je to riadiť firmu, ktorá sa síce krásne po roku rozbehla, ale nakoniec sled rýchlych udalostí spôsobil, že som ju aj napriek tomu v začiatku nasledujúceho roka zavrel. Znova, ale keď sa spätne obzriem ako by ma to naučilo všetko čo som potreboval na ceste k realizácii tohoto miesta a poslalo ma to ďalej.

2019

Bol január roku 2019 a ja som mal svoju časť tour prednášok po Čechách s názvom Billy Hollywood Vs. Ivan Kubán. Jedno zo zástavok počas českej časti tour, kde som prednášal, bola Azylová Farma Nadeje zameraná na zachraňovanie hospodárskych zvierat. Bolo to zaujímavé, pretože na ďalší deň som mal prednášať na ďalšom mieste, ale tam sa prednáška zrušila a tak som na farme ešte zotrval. Zároveň som dostal od zakladateľky farmy návrh, že keby chcem kľudne tam môžem prísť bývať a žiť vtedy som to bral spôsobom že milé ďakujem a viac som o tom ani nepremýšľal.

No po návrate na slovensko zrazu firma hore nohami a cítil som z toho obrovský stres, kedy som si povedal že dokedy chcem vo svojom živote živiť stres ? Zároveň veľmi intenzívne som nevedel z hlavy dostať práve tú Farmu, kde som bol a myšlienku na to odísť tam.Jediné čo ma držalo bola firma.

Znova raz život zaúradoval a behom pár dni sa udiali veci tak, rýchlo a turbulentne že som sa nakoniec rozhodol firmu finálne zrušiť.  V priebehu mesiaca, už som bol na Farme, kde som zotrval 6 mesiacov a bolo mi to obrovskou školou toho ako riadiť takéto miesto. Ukázalo mi to a nechalo ma to prežiť a vyskúšať si aké sú úskalia pri budovaní niečoho takého, ukázalo mi v praxi čo ako najlepšie urobiť a hlavne som si vyskúšal aké je to žiť v komunite.

Zároveň som si tam mal možnosť na vlastnej koži vyskúšať čo funguje a nefunguje a ešte lepšie si upratať akým smerom ísť aj vrámci môjho projektu.

Aj napriek tomu že som si v tej dobe myslel že na farme chcem už zostať navždy, život zase raz zamiešal karty a naraz nastala situácia kedy sa sme vo veľkom rozhodli odísť viacerí z farmy.

2020-2021

Keď sa obzriem, tak všetko čo som v ten moment, počas všetkých týchto situácií od roku 2017 zažil a ktoré by sa na prvý pohľad mohli zdať ako ako tragédia, tak ma iba pripravovali do tohto bodu. Dnes som o niečo múdrejší a s oveľa jasnejšou víziou vidím to Srdcu Milé Miesto za čo som rád.

Hneď začiatkom roka 2021 bolo za pomoci Slávky a Juraja, založené občianske združenie Ivolution. Následne na to vznikol aj názov Srdcu Milé Miesto, ktorý krásne krásne popisuje myšlienku tohto projektu, ktorý si berie za úlohu pomáhať a tvoriť veci tak, aby sme ako ľudia začali nie len vnímať ten kúsok pôdy na ktorej žijeme, ale aj celu našu planétu ako Srdcu Mile Miesto. Pretože, ak bude v nás tento pocit, už sa viac nebudeme povyšovať a drancovať život na nej, ale s pokorou pochopíme, že sme len súčasťou jedného obrovského celku, ktorý tvoríme spoločne.