Nádherná Zelená. Krásny film ktorý bol istú dobu v európe zakázaný a ktorý musíte vidieť.

08.10.2021

Nádherná Zelená ( La Belle Verte ) je francúzsky hraný film z roku 1996 , ktorý režírovala Coline Serreau podľa vlastného scenára . Film je spoločenskou kritikou poukazujúcou na negatívne stránky životného štýlu v modernej spoločnosti. Film sa natáčal v Paríži a v Saint-Andeol vo Francúzsku a v Austrálii v Parachilna a vo Flinders Ranges .

Film nebol priamo zakázaný, ale vo Francúzku sa vysielal veľmi krátko a média ho úplne ignorovali takže sa skoro vôbec nedostal medzi ľudí. Práve aj preto nie je dostupný s dabingom ale iba s titulkami. Aj napriek tomu sa oplatí si ho pozrieť.

Dej sa začína na vzdialenej planéte, kde ľudia žijú v úplnom súlade s prírodou. Ich kultúra prekonala následky priemyselnej revolúcie a ľudia rozvíjajú predovšetkým špecifické disciplíny ako je telepatia , veštenie budúcnosti a podobne.

Vďaka svojmu harmonickému spôsobu života sa dožívajú viac ako 200 rokov. Pri jednom z výročných zhromaždení sa rozhoduje, na ktoré planéty budú vyslaní zástupcovia. Na Zem sa ale dobrovoľne nikomu nechce. Posledný návštevník tam bol asi pred 200 rokmi vo Francúzsku, práve keď zvrhli kráľa a prebiehala revolúcia. Navyše je známe, že tamojšia spoločnosť je nerozvinutá a extrémne technokratická.

Nakoniec sa rozhodne jedna zo žien menom Mila, že Zem navštívi, aby zistila, v akom stave sa tamojšia spoločnosť nachádza.

Ocitne sa uprostred Paríža, kde je šokovaná zo znečisteného ovzdušia , nejedlých potravín aj z toho, že ľudia jedia mäso a stále používajú peniaze .

Ide preto do katedrály Notre-Dame , kde kedysi jej predchodca ukryl zlaté mince, aby mala peniaze na jedlo. Tu zistí, že ich predok Ježiš , ktorého na Zemi poslali pred asi 2000 rokmi, bol pribitý na kríž.

Na svojej púti mestom stretáva mnoho nepriateľsky naladených ľudí. Mnoho z nich svojimi telepatickými schopnosťami tzv. "Odpojí", aby začali vnímať svet okolo seba neobmedzeným pohľadom.

Takto sa zoznámi s lekárom Maxom a jeho rodinou, čím sa zmení ich život. Za Milou priletia na Zem aj jej dvaja starší synovia, ktorí sa ale najprv omylom ocitnú v Austrálii , kde zistia, že tamojší domorodci žijú rovnako ako oni a majú podobné schopnosti....

Film je plný krásnych AHA momentov a určite by ste ho mali vidieť.

Film už je dostupný v dobrej kvalite aj na NETFLIXe

Film si môžete online pozrieť tu, keď odklikáte všetky reklamy: https://www.freefilm.to/film/nadherna-zelena

Stiahnuť si ho môžete tu: https://uloz.to/hledej?q=nadherna+zelena