Flowformy, alebo nabíjače vody

27.10.2021

Počuli ste už o flowformách? Vyvinul ich John Wilkes v 70. rokoch minulého storočia. Boli inšpirované horskými potokmi a silne revitalizačnými vlastnosťami prírodne čistenej vody. Vírový princíp, ktorý do biodynamického poľnohospodárstva zaviedol Rudolf Steiner, pomohol Wilkesovi vytvoriť sériu vodných prvkov, ktoré ako silu zmeny používali samotnú vodu.

Vďaka svojej vysoko inžinierskej a prírodne inšpirovanej štruktúre fontány Flowform využívajú tokový vzor podľa osmičky nazývaný lemnisát, ktorý jemne poskladá kyslík do tečúcej vody a povzbudí prospešnú aktivitu, aby pomohol organizmom odbúrať nežiaduce znečisťujúce látky. Ich vedecké aplikácie si obľúbil poľnohospodársky priemysel, ktorý používa Flowforms na účinnú úpravu odpadových a odpadových vôd na kompostovanie, hnojivých čajov, zdravia rybníkov a biodynamických ošetrení plodín. Bolo tiež dokázané, že upravená voda Flowform zvyšuje a stimuluje rast rastlín, pričom revitalizovanú vodu používa na zavlažovanie záhrad a krajiny s minimálnym objemom a maximálnou účinnosťou.

Sila pohybujúcej sa vody tiež vytvára negatívne ióny, zdravé a prirodzene sa vyskytujúce nabité častice, ktoré majú pozitívny vplyv na náladu a energiu. Negatívne ióny sa nachádzajú v atmosfére okolo oceánov a horských tokov v množstve 10 000 -krát vyššom ako vo väčšine kancelárií a domov. Kontakt s negatívnymi iónmi prostredníctvom nášho krvného obehu zvyšuje tok kyslíka do mozgu, čo má za následok zlepšenie nálady, zníženie úrovne stresu, zníženie ospalosti a viac mentálnej energie. Neustály pohyb a tvar osmičky fontány Flowform generuje rovnaké negatívne ióny a môže oživiť domáce, kancelárske alebo vzdelávacie prostredie spolu s upokojujúcim zvukom žblnkotajúceho potoka. Prirodzene zvlhčujúci účinok tečúcej vody má tiež zlepšujúci vplyv na kvalitu vzduchu, prospešný pre rastliny a napomáhajúci citlivosti dýchacích ciest.

Autor: Radka Sekulovičová