Skupina


O ČOM JE TENTO PROJEKT A NA ČO TREBA MYSLIEŤ

Nie sme len azyl pre zvieratá, ale nesmieme zabúdať na to, že sme aj azyl pre zvieratá.

Taktiež si treba uvedomiť že naším prvotným cieľom je určitá životná misia (alebo ako to nazvať), ktorá presahuje život jednotlivca.Tým mám na mysli že robíme niečo v prvom rade pre vyššie dobro.

Zároveň chceme to celé vykonávať, tak aby sme boli v harmónii čiže vedeli tvoriť a žiť aj sami pre seba, ale zároveň pracovať pre tuto myšlienku bez nejakého vnútorného pnutia.

Naším cieľom je pomáháť vytvárať novú spoločnosť príkladom a edukáciou (na príklade vlastného žitia a príklade projektu),  ktorá chýba v spoločnosti a v školách vrámci duchovného rozmeru človeka, súcitu a nachádzania pretrhaných vzťahov medzi živými tvormi a prírodou a to na prežitkových príkladoch.

Ako je napríklad priame stretnutie so zvieratami ktoré sú brané ako hospodárske a celý život zneužívané kôli potrebám človeka a búranie starých vžitých vzorcov premýšľania o nich ako o produkte a podriadených tvoroch.

Ľudský duchovný vývoj stojí aj na tomto pochopení a ľudstvo ako také sa bez tohto pochopenia nemôže posunúť ďalej a dostava sa do priameho konfliktu s energiou zeme, ktorá ma v tomto veku stúpajúcu tendenciu a práve preto vznika obrovské pnutie na planete. Pretože ľudská energia je stále na nízkych vybráciách a energia zeme už je vyššie a už sa od seba vzďaľujeme ešte viac ako sme boli.

AKO PREMÝŠLAŤ O PROJEKTE

Miesto ma byt plne harmonie nie luxusu ani prepichu jemne ma sluziť aj na to aby sme ludi vytrhli z veci ako rozmaznanost z dostatku kde su vo finale aj tak stale neni spokojni. ZÁKLADNÉ STAVBY NA POZEMKU

toto má slúžiť, ako jemný náznak toho, ako by to teoreticky mohlo na začiatku vyzerať cca do 2 rokov.

- malé štrkové parkovisko pred pozemkom

- vstupná veľká drevená brána a plný drevený plot urobený z okrajových orezov stromovej guľatiny nazývaný krajinky. Veľmi lacné a niekde sa dajú zohnať iba za odvoz v oblasti ako je Detva a okolie, by to nemal byť problém. Celkovo krajinky budeme využívať minimálne v začiatku vo veľkom aj kôli cene ale vyzerajú super.


- z prednej strany pri vstupe napríklad z kontajnera, alebo unimo väčšej obloženej drevom urobený bezobalový obchod, sušené ovocie, bylinky, čaje.

- z druhej strany rovnako stavebne riešený obchod s našimi výrobkami ako keramika, obrazy, prívesky, merch ( tricka ,mikiny atd ) výrobky, vonne živice kadidlá ...atď

-Prístrešok pre zvieratá a ohradníky

- Ďaľšími miestami sú skleník alebo zo začiatku foliovník,malá záhradka na bylinky a zeleninu.

- búda na náradie a dielna časom s hrnčiarskou pecou

- priestor pre naše bývanie v tichej časti pozemku čiže skôr v zadných častiach

- ubytovanie hostí a brigádnikov chatičky alebo dvojposchodová budova s malými bunkami ubytovacími. Napríklad z unimobuniek obložených drevom spôsobom takým aby zapadali do scenérie

- Kruhová stavba na stretnutia, meditácie, prednášky, koncerty, a spoločenské udalosti alebo len sedenie v kruhu pre nás.

- kuchyňa z unimo aj s malým skladom. Zrejme dve unimo do tvaru L

- Spoločenská miestonosť zároveň aj jedáleň pre nás ale aj hostí riešená ako pergola krytá z bokov napojená priamo na stavbu kuchyne. Zároveň by vedela služiť ako miestnosť pre menšie prednášky aj s video projekciou, ale náš spoločný pracovný priestor a porady, kedy by sme z nej videli priamo na zvieratá s odnímateľnou časťou ,ktorá by sa dala v lete otvoriť a bola by z nej len pergola prevzdušnená.

POSTUP PRI VYSTAVBE. ČO BUDE ÚPLNE PRVÉ ?


- pravdaže nemusí byť nutne na začiatku stan, ale je možné postaviť aj jednoduchý domček ako keby záhradný ktorý keď si postavíme sami tak by teoreticky mohol vyjsť v tej istej cene. stan je ideálnejší v tom, že je ľahšie premiestniteľný čo je v začiatku kľúčové.

-- provyzorné oplotenie, stačí iba malej časti pozemku, aby sme vedeli umiestniť prvé zachránené zvieratá zarovno nimi postaviť aj prístrešok pre ne. Na stavbu môžeme použiť už spomínané krajinky.


- Už prvé výstavby sa dajú riešit formou brigád, kedy ľudia prídu pomôcť pri tom a pôjde to veľmi rýchlo

- Zo začiatku to budu jemne bojové podmienky, ale myslím že sme ten tip ľudí čo nemajú problém s tým :) zároveň zo začiatku niekto môže len dochádzať pomáhať keď bude môcť, alebo podobne. Ideálne je, že aby na pozemku boli vždy aspoň 2 ľudia kôli zvieratám, ak by bolo treba napríklad padnutý plot opraviť, alebo im dávať jesť poprípade sa postarať ak niečo bude treba.

- Vrámci našeho ubytovania domčekov zo začiatku kľudne premýšľajte, tak že napríklad sa postaví niečo malé v tom bude niekto bývať a potom keď sa rozhodne si postaviť nejaký napríklad hlinený domček a už bude na to časový priestor aj finančný, tak si postaví ten a chatička kde býval môže isť na iné účely napríklad na ubytovanie ľudi ktorí prídu na udalosti alebo na dlhšie obdobie pomáhať napr. na mesiac.

PRÍKLAD

Tu pripájam napriklad ešte tento rozhovor kedy Farma nadeje ešte realne neexistovala, ale už sú na tom poli ktoré kúpili a kde to vzniklo. Vyrezá to uplne spustlo tam a nakoniec uplny opak.  Tie zabery zvierat co su tam su nejake archivne to neni odtial vtedy este tam nič nebolo.

https://www.ceskatelevize.cz/porady/1095970013-chcete-me/215562221300016/

Napríklad tam to tiež vyzeralo iba takto keď to kúpili to vzadu už je dedina a domy iné, lebo to je na konci dediny to pole. Iba latrína a jurta ktorú dostali do daru.